Інтерв’ю журналу «Маркетинг і реклама»

ЮЛІЯ МИТРОХІНА, керуючий партнер агентства MegaMarketing, стратег, маркетолог, бізнес-тренер, Київ

ПОКУПЦІ СТАЮТЬ SMART, А БРЕНДИ СТАЮТЬ ЛЮДЯНИМИ

1. Які тенденції, на Ваш погляд, характеризують нинішній стан бренд-комунікацій в Україні? Які інструменти, на Вашу думку, є головними?

Ю.М.: Бренд-комунікації активно розвиваються в Україні. Ми все ближче стаємо до глобального ринку, використовуємо всі більш сучасні інструменти. Серед основних можна назвати рекламу, PR, SMM.

Для побудови ефективних комунікацій бренду недостатньо використовувати якийсь один інструмент. Тільки поєднання різних каналів, інструментів і технік дозволяє досягти поставлених цілей по зростанню знання бренду.

Також слід зазначити розвиток особистих брендів експертів і інфлюенсерів, за посередництва яких відбувається комунікація компанії з аудиторією.

2. Роль реклами в побудові бренду (особливо в сфері FMCG) — безсумнівна! Що нового в цій проблемі? Які тренди в рекламному забезпеченні брендів Ви вважаєте найважливішими?

Ю.М.: У рекламі, як і в інших інструментах маркетингових комунікацій, спостерігається діджіталізація. І це цілком зрозуміло. Digital-реклама значно дешевше, її ефективність простіше виміряти, а також можна регулювати самостійно охоплення.

Серед трендів — персоналізація рекламного повідомлення. І тут безсумнівна роль BigData, які дозволяють створити максимально індивідуалізовані комунікації з аудиторією.

3. Чи змінюється значення директ-маркетингу, PR і стимулювання збуту в забезпеченні брендів?

Ю.М.: Директ-маркетинг також набирає обертів і в B2C, і в B2B. Зростання конкуренції призводить до загострення боротьби за клієнта. Уже недостатньо просто спонукати до покупок за допомогою стимулювання збуту. Клієнта треба дивувати, закохувати в свій продукт, постійно підтримувати, спілкуватися з ним. Саме тому бренди намагаються будувати довгострокові взаємини (особливо в B2B).

Значення PR складно переоцінити, особливо якщо мова йде про збільшення знання бренду, про роботу з негативом. Багато брендів намагаються піаритися за кожної нагоди, часто за рахунок хайпа, висловлюючи або проявляючи позицію бренду щодо масових явищ у суспільстві або медіа-середовищі.

У стимулюванні збуту акценти зміщуються в бік партнерів і працівників. Саме ці напрямки дають більший ефект для розвитку бренду.

4. Як відомо, крім основних типів маркетингових комунікацій, використовуються типи комунікацій синтетичні. Чи є зрушення у використанні івент-маркетингу, спонсорства, продакт-плейсменту, виставок, трейд-маркетингу, гіфт-маркетингу та ін.?

Ю.М.: Синтетичні комунікації також грають свою роль у розвитку бренду, але при цьому важливо правильно визначати цільову аудиторію цих заходів, відстежувати їхню ефективність. Останнім часом активно розвивається фестивальний рух як інструмент комунікацій бренду та доводить свою ефективність при правильній організації.

5. Які бренди, на Вашу думку, на сьогоднішній день збудували оптимальні комунікації?

Ю.М.: Поки що в Україні складно виділити бренд, у якого повністю налагоджені комунікації. Серед компаній, що здійснюють велику роботу в цьому напрямку та мають відчутні результати, можна назвати Comfy, Rozetka. На жаль, у багатьох брендів, особливо в ритейлі, з комунікаціями є відчутні проблеми.

Повний варіант бліц-опитування читайте в друкованій версії журналу «Маркетинг і реклама» № 3 (270) березень 2019.

Добавить комментарий