Будучи СЕО компанії доводиться вирішувати величезну кількість поточних і стратегічних питань, іноді треба встигати так багато, що просто фізично не можеш все охопити. Деякі ситуації вимагають особистої присутності СЕО, для них доводиться виділяти час у своєму графіку. А ось левова частка поточних справ може бути делегована вашим підлеглим.

Саме від уміння правильно делегувати повноваження залежить успіх вирішення поточних проблем.

На основі власного досвіду ми зрозуміли, що в основі правильного делегування лежать кілька принципів:

 1. Занурюватися треба обережно
  СЕО — це та людина в компанії, яка повинна володіти найбільш повною інформацією про стан справ на сьогоднішній день і про перспективи бізнесу. Однак це зовсім не означає, що СЕО повинен детально вивчати кожну функціональну сферу. Досить задавати напрямок і координувати діяльність з урахуванням загальної стратегії.
 2. Вмійте прощати
  Кожна людина має право на помилку, не варто про це забувати навіть у найважчі хвилини для вашої компанії. Давайте підлеглому завжди другий шанс.
 3. Пріоритет понад усе
  Навчіться виділяти найбільш важливі та невідкладні справи. Тоді ви зрозумієте, що саме можна делегувати, а що зможете виконати тільки ви особисто. При правильному ранжуванні завдань легше відстежити результативність кожного підрозділу / співробітника.
 4. Функціональна майстерність
  Делегуйте завдання виходячи з умінь і досвіду співробітників. Не треба на новачків «навішувати» відразу складні доручення. Вивчіть детально ваших співробітників, виявіть конкурентні переваги кожного з них — так ви зрозумієте, хто на що здатний.
 5. Локація
  Іноді переміщення можуть зайняти більшу частину часу при вирішенні конкретних завдань. Якщо враховувати місце розташування при виборі вашого представника для конкретної ситуації — ви мінімізуєте тимчасові витрати та оптимізуєте ефективність роботи вашої команди.

Слідуючи цим простим принципам, ви зможете в будь-якій ситуації без особливих зусиль визначити, хто краще за інших зможе вирішити поставлене завдання, кому доручити важливий виступ, а хто краще за інших підготує звіт.

Добавить комментарий